Cauta
Cautare

Cariere

“Sa formezi o echipa este doar inceputul.  Sa ramai impreuna este progresul. Sa lucrezi impreuna este succesul” – Henry David Thoreau Descopera o echipa profesionista si competitiva  ce cauta in permanenta solutii inovative intr-un context provocator. Wellborn este primul spital din Romania dedicat in exclusivitate fertilitatii! Suntem un jucator important pe piata medicinei materno-fetale si Reproducerii Umana Asistata din Romania. In Spitalul Wellborn suntem dedicati  in a asigura satisfactia clientilor nostri, construind  cariere profesionale de succes pentru angajatii nostri. Echipa Wellborn crește permanent!

Medici specialisti Reteaua Medicala Wellborn – Bucuresti

Reteaua Medicala Wellborn activeaza de peste 19 ani pe piata serviciilor medicale private, fiind un sistem medical complet, care pune in valoare sanatatea, ca o stare continua. Bazandu-ne pe experienta si recunoasterea serviciilor de calitate oferite, pentru a veni in ajutorul persoanelor care opteaza pentru servicii la cel mai inalt standard medical, intr-un mediu sigur si prietenos, Reteaua Medicala Wellborn deschide un nou spital in Militari. Spitalul este situat intr-o zona privilegiata, in imediata apropiere a statiei de metrou Gorjului. In cadrul noului Spital Wellborn se vor acorda servicii medicale pentru urmatoarele specialitati medicale:

  • cardiologie
  • chirurgie generala
  • chirurgie plastica si reconstructiva
  • obstetrica-ginecologie
  • diabet zaharat, nutritive si boli metabolice
  • endocrinologie
  • gastroenterologie
  • neurologie
  • oftalmologie
  • ortopedie
  • psihiatrie
  • urologie

Daca doresti sa te alaturi echipei Wellborn in regim full time sau colaborare, asteptam CV-ul tau pe adresa de mail loredana.stancu@wellborn.ro.

Receptioner / Front desk officer – Spital Wellborn Bucuresti

Principalele responsabilitati:
• Intampina clientii care sosesc in spital si ii indruma catre sala de asteptare, respectiv cabinetul medical unde va avea loc consultatia;
• Preia apelurile telefonice;
• Programeaza sau reprogrameaza pacientii la diferite consultatii/investigatii;
• Incaseaza contravaloarea serviciilor medicale si completeaza facturi fiscale;
• Claseaza si arhiveaza rezultatele, fisele sau dosarele medicale si cererile pacientilor;
• Elibereaza rezultatele analizelor si verifica achitarea contravalorii acestora;
• Preia si distribuie corespondenta.

Cerinte:
• Experienta anterioara intr-o pozitie similara poate constitui avantaj;
• Orientare catre client;
• Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
• Atentie la detalii;
• Limba engleza – nivel mediu;
• Cunostinte medii de utilizare a calculatorului – internet, aplicatiile Word, Excel;
• Studii liceale finalizate;
• Disponibilitatea de a lucra in ture
Beneficii:

  • Conditii de lucru la cel mai inalt standard medical;
  • Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes;
  • Pachet salarial motivant.

Va asteptam cu drag in reteaua medicala Wellborn. CV-urile si aplicatiile se pot trimite si pe adresa de e-mail loredana.stancu@wellborn.ro.

  1. Denumirea postului:Asistent medical generalist – terapie intensiva

 Locatie: Spitalul Wellborn

 Departament: sectie terapie intensiva

 Oras: Bucuresti

 Raporteaza catre: Asistent sef

 Tip contract: Full time/ colaborare

 Perioada contract: nedeterminata

 Efectueaza proceduri medicale si tratamente la recomandarea medicului;

 Gestioneaza eficient circuitul pacientilor;

 Pregateste instrumentarul, aparatura necesara si asista medicul pe durata interventiilor si procedurilor medicale pe partea de anestezie;

 Monitorizeaza functiile vitale;

 Recolteaza produse biologice;

Cerinte:

     Minim 2 ani experienta anterioara pe un post similar; stagiile de practica din scoala postliceala sanitara sunt obligatorii (chirurgie generala, ginecologie)

 Orientare catre client si bune abilitati de comunicare;

 Atentie la detalii, bune abilitati de lucru in echipa;

 Cunostinte medii de operare PC;

  1. Denumirea postului: Asistent medical generalist  – ambulator

 Oras:Bucuresti

 Tip contract: Full-Time

  • Efectueaza proceduri medicale si tratamente la recomandarea medicului;
  • Asigura sterilizarea tuturor instrumentelor medicale si suport pentru personalul medical de specialitate

Recolteaza probe biologice

  • Raspunde de modul de utilizare a echipamentului si de buna functionare a aparaturii din dotare
  • Gestioneaza eficient circuitul pacientilor astfel incat sa evite intarzierile;
  • Pregateste cabinetele medicale cu tipizatele si consumabilele medicale necesare desfasurarii consultatiei;
  • Pregateste instrumentarul, aparatura necesara si asista medicul pe durata interventiilor si procedurilor medicale.

Cerinte:

  Minim 1 an experienta in special pe obstetrica ginecologie

 Disponibilitate de lucru full time, in ture.

Asteptam CV-urile la adresa de mail loredana.stancu@wellborn.ro

Medic specialist Radiologie – Imagistica Medicala TARGOVISTE

Candidatul ideal Cerinte: – Studii superioare medicale (Facultatea de Medicina); – Certificatul de obtinere al gradului profesional; – Autorizatie de libera practica si asigurare de raspundere civila profesionala valabile; – Disponibilitatea de a lucra in contract cu Casa de Asigurari de Sanatate; – Competenta in efectuarea de radiografii, CT, RMN, interpretare rezultate. Descrierea jobului Responsabilitati: – Efectuarea de radiografii, CT, RMN, interpretare rezultate. Beneficii: – Conditii de lucru la cel mai inalt standard medical; – Acces la dotari de ultima generatie; – Sustinerea pregatirii medicale continue; – Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes.

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail