Spital Wellborn Baneasa | Bucuresti

Manager Relatii Clienti

Candidatul ideal

- atitudine pozitiva si concilianta in relatiile cu pacientii / personalul angajat;
- excelente abilitati de comunicare si de relationare interpersonala;
- peste 2 ani experiență pe un post similar;
- cunostinte limba engleza;
- cunoștințe Easy Medical – reprezinta un avantaj;
- solicitudine, interes profesional, integritate.

Descrierea jobului

-supervizeaza activitatea personalului din subordine pentru a asigura respectarea standardelor de calitate, termenelor prestabilite si procedurilor companiei;
-supervizeaza inregistrarea datelor in sistemul informatic de catre personalul din subordine si se asigura ca acesta respecta procedurile companiei;
-se preocupa de optimizarea circuitul pacientului de la programare pana la vizita efectiva in clinica astfel incat sa se ajunga la folosirea eficienta a resurselor in cadrul centrelor medicale;
-stabileste impreuna cu seful direct si departamentul HR, necesarul de personal pentru functiile aflate in subordine;
-evalueaza performantele personalului din subordine in concordanta cu procedurile departamentului de Resurse Umane, a schemei de personal aprobate si a necesitatilor;
-participa si supervizeaza procesul de instruire a noilor angajati din subordine si se preocupa de dezvoltarea angajatilor existenti, conform procedurilor stabilite;
-asigura inductia noului angajat privind utilizare soft, fluxuri interne;
-realizeaza programul de lucru al personalului din subordine;
-incurajeaza, recunoaste si sutine munca in echipa si colaborarea cu celelalte departamente;
-rezolva plangerile clientilor care tin de competenta sa si se asigura ca s-au facut modificarile necesare pentru a rezolva solicitarile pacientului;
-asigura comunicarea informatiilor, protocoalelor si procedurilor noi sau revizuite catre personalul din subordine;
-este responsabil de intocmirea corecta si completa a pontajelor pentru angajatii din subordine si de transmiterea acestora catre departamentul resurse umane conform procedurii interne;
-actualizeaza programul medicilor pe cabinete si se asigura sa fie implementat;
-actualizarea listei de preturi din soft-ul utilizat de spital;
-intocmirea rapoartelor lunare de activitate sau a altor rapoarte solicitate de conducerea societatii.

Vă așteptăm cu drag în Reteaua Medicala Wellborn. CV-urile și aplicațiile se pot trimite pe adresa de e-mail catalina.puia@wellborn.ro