Bucuresti

Specialist Marketing Senior

Candidatul ideal

Cerințe:

Studii superioare;

Experienta in marketing: minim 3 ani;

Atitudine pozitiva si concilianta in relatiile cu clientii;

Excelente abilitati de comunicare si de relationare interpersonala;

Solicitudine, interes profesional, integritate.

Descrierea jobului

Descriere Activități:

Elaborarea strategiei si politicilor de marketing ale firmei si asigurarea implementarii acestora;

Identificarea solutiilor optime de promovare;

Monitorizarea permanenta a pietei si concurentei in vederea actualizarii si/sau modificarii strategiei si politicilor de marketing ale firmei;

Mentinerea unei vizibilitati ridicate a brandului prin diverse evenimente/promovari;

Dezvoltarea de politici de fidelizare a clientilor;

Mentinerea de relatii profesionale cu toti partenerii externi (agentii de publicitate, etc.);

Mentine legatura cu medicii angajati si colaboratori in vederea crearii de diverse articole, pe care le transmite colaboratorilor externi pentru promovarea pe site / retelele de socializare;

Redactare continut site / facebook / Linkedin si promovare on-line;

Asigurarea materialelor promotionale de marketing (cataloage,broșuri);

Alaturi de colaboratorii externi, este responsabil de comunicarea pe retelele de socializare in numele companiei si de implementarea unor practici SEO eficiente, in vederea imbunatatirii imaginii companiei;

Intocmirea rapoartelor lunare de activitate sau a altor rapoarte solicitate de conducerea societatii.

Beneficii:

Pentru că știm că rezultatele au la bază susținere, în Reteaua Medicala Wellborn, fiecare dintre colegii noștri este sprijinit intern în tot procesul de atingere a obiectivelor prin:

Condiții de lucru la standarde înalte;

Pachet salarial și de beneficii motivant;

Rezultate profesionale excelente, încurajate de întreaga echipă.